Zabrakło niewiele

Nie dużo, ale jednak trochę zabrakło. Z początkiem kwietnia poznaliśmy wyniki etapów rejonowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskiego Kuratora Oświaty. Na tym etapie w kategorii szkół podstawowych "Jedynkę" reprezentowało czworo uczniów. Trójce z nich naprawdę niewiele zabrakło, aby awansować do ścisłego finału. Najbliżej wywalczenia przepustki do finału wojewódzkiego byli: Aurelia Szperlik - 7b, która w konkursie z matematyki uzyskała 31 pkt, (próg kwalifikacyjny wyniósł 33 pkt.) oraz Dawid Kosiński - 6a (język angielski) zdobywca 30 punktów (próg 32 pkt.). Trzy punkty dzieliły natomiast od finału Mikołaja Sidora, który w konkursie języka polskiego uzyskał 30 pkt (próg 33 pkt.). Szkołę w etapach rejonowych reprezentowała także Klaudia Sychowska - 7c, która uplasowała się na dalszych miejscach.

Znacznie wcześniej poznaliśmy rozstrzygnięcia konkursów przeprowadzonych wśród uczniów klas gimnazjalnych. Tu o przepustki do finału walczyli: Mateusz Rotarski, Paulina Raczykowska, Nikola Krużyńska, Adam Husar (wszyscy historia), Mateusz Rotarski, Paulina Raczykowska (matematyka), Anna Czarncka, Maksymilian Flis (język angielski), Anna Czarnecka, Iwona Sasiak, Dagmara Godecka, Anita Świat (język polski), Adam Husar (geografia) oraz Mateusz Gadalski i Alicja Adam (język niemiecki).

Najlepiej z wszystkich poradziły sobie Anna Czarnecka, Natalia Zambroziewicz i Paulina Raczykowska, które awansowały do etapu wojewódzkiego, a o tym jak im w nim poszło można przeczytać tutaj.

Rafał Makuch

04 kwietnia 2018
Mateusz Getz z klasy 4a zdobył wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
06 kwietnia 2021