Z wizytą na Targach Pracy i Edukacji

W dniu 19.11.2019 r. uczniowie klas 8 wraz z opiekunami wybrali się na V Nowosolskie Targi Pracy i Edukacji. Wydarzenie to było okazją do zaprezentowania swojej oferty przez wszystkie szkoły ponadpodstawowe z powiatu nowosolskiego, a także firmy i zakłady pracy z Nowej Soli i okolic.

Zwiedzając stoiska szkół nasi uczniowie mogli poznać ich specyfikę oraz aktualną ofertę edukacyjną. Zaś dzięki bezpośredniemu kontaktowi z nauczycielami i uczniami tych placówek mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Wszystkie szkoły przygotowały dla zwiedzających wiele atrakcji. I tak LO wojskowe z Nowego Miasteczka zachęcało stoiskiem militarnym. LO z Nowej Soli prezentowało nowoczesne pracownie do nauki chemii, fizyki i biologii. ZSP nr 5 z Kożuchowa zachęcał mobilnymi stanowiskami z laptopami oraz warsztatami informatycznymi oraz logistycznymi. CKZiU „Elektryk” pokazało jak produkowana, przetwarzana i wykorzystywana jest energia oraz jakie techniki malarskie wykorzystywane są w reklamie. Na stosiku ZSP nr 2 działał salon fryzjersko–kosmetyczny oraz pracownia projektowania i szycia. Z kolei SOSW przygotował zajęcia introligatorskie. ZSP nr 4 „Spożywczak” częstował przygotowaną przez uczniów potrawą i kolorowymi mufinkami, a także zachęcał do udziału w warsztatach turystycznych oraz kulinarnych z czego skorzystały nasze uczennice.

Uczestnicy mogli również odwiedzić strefę inspiracji zawodowych, gdzie eksperci pomagali w wyznaczaniu celów oraz rozwianiu wątpliwości związanych z wyborem szkoły, kierunku, specjalizacji lub z dotychczasowym życiem zawodowym.

Udział w Targach miał na celu inspirowanie młodych ludzi do wybrania własnej ścieżki edukacyjnej lub zawodowej. Stwarzał możliwość poznania lokalnego rynku pracy i oferty szkół, a także zrobienia pierwszego kroku w kierunku rozwoju swojej kariery zawodowej.

Anna Zwolińska

Targi Pracy i Edukacji - zdjęcia

28 listopada 2019
Lekkoatleci nie zwalniają tempa i z każdych zawodów wracają z medalami.
13 stycznia 2021
Od poniedziałku 18 stycznia wraca nauczanie stacjonarne dla
23 grudnia 2020
Co może najbardziej ucieszyć ucznia w erze nauczania