Wygrywamy z Pepe i Duzersem

To był finał o jakim mogliśmy sobie tylko pomarzyć. W styczniu 2018 roku, gdy nasi siódmoklasiści udali się na stadion Falubazu, gdzie rozegrano pierwszą rundę turnieju „Falubazowe Klasy” po cichu liczyliśmy, że uda im się awansować do Wielkiego Finału. Nasi, chociaż wyjeżdżali ze stadionu z najlepszym rezultatem ze wszystkich klas, które przed nimi wzięli udział w zabawie, nie mogli być jednak pewni udziału w decydującej rozgrywce, bowiem nie wiedzieli jak wypadną klasy, które zjawią się na W69 po nich. Styczniowe i lutowe tygodnie bardzo się zatem dłużyły, a przez zielonogórski stadion przewijały się kolejne klasy uczestniczące w zabawie. Na początku marca było już jednak wszystko jasne. Z grypy kilkudziesięciu klas i szkół, które rywalizowały w I etapie zabawy „Falubazowe klasy” do finału przebrnęło tylko sześć, a wśród nich uczniowie kożuchowskiej „Jedynki”. Wielka radość i od razu zmartwienie, bowiem okazało się, że w finale oprócz naszych siódmoklasistów znaleźli się uczniowie klas II-IV, zatem rywalizacja z nimi z góry stawiała nas w roli faworytów. Nie chcąc odbierać szans młodszym falubaziakom, wspólnie z organizatorami doszliśmy zatem do wniosku, że Ci, którzy uczestniczyli w I etapie w finale pełnić będą rolę kibiców, a ich miejsce zajmą czwartoklasiści. Młodsi koledzy i koleżanki z radością przyjęli tą nowinę i w dniu dzisiejszym (15 marca) dziesięcioosobowa reprezentacja klasy czwartej, razem z trzykrotnie liczniejszą grupą zagorzałych kibiców stawiła się w hali sportowej przy ulicy Szafrana.

Czwartoklasiści (Paulina Perdian, Ola Gończowska, Ada Urbańska, Filip Marek, Krzysiu Śmietana. Maja i Nadia Pawłowskie, Patrycja Słońska, Bartek Gojlik i Kacper Skiba) ubrani w otrzymane od organizatorów niebieski koszulki w bojowym nastroju stawili się na parkiecie, gdzie najpierw wylosowali nazwiska dwóch żużlowców, którzy razem z nimi mieli zmagać się na torze przeszkód. I tu od razu wielka radość. Szczęśliwa ręka Filipa Marka i do naszej ekipy dołączają Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek. Przybiliśmy sobie najpierw po piątce, a potem ruszyliśmy do wspólnej zabawy, w której emocji było co nie miara, a każdy dał z siebie wszystko. Chwile zwątpienia, gdy po pierwszej konkurencji byliśmy na trzecim miejscu, ale potem pełna mobilizacja i marsz w górę. Z pozostałych sześciu konkurencji aż cztery rozstrzygaliśmy na swoją korzyść, a potem czekaliśmy już tylko na ogłoszenie wyników. Gdy prowadząca wypowiedziała te słowa: „Pierwsze miejsce, niebieskie koszulki, czyli Szkoła Podstawowa nr 1 w Kożuchowie” na parkiecie oglądaliśmy prawdziwą eksplozję radości. W nagrodę każdy z nas (wraz z opiekunem) otrzymał wejściówki na ligowy mecz Falubazu z MR Garden GKM Grudziądz, a nasi wierni kibice zaproszenia na Memoriał Rycerzy Speedwaya.

Rafał Makuch

15 marca 2018
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się 20 września.
06 kwietnia 2021
Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień
27 marca 2021
Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami (zobacz rozporządzenie ministra) od