Wycieczka do Gołuchowa

W dniach 8 - 9 maja uczniowie klasy 4d i 4 e pod opieką pani Małgorzaty Bernad, Magdaleny Antosz  oraz Anny Pich wzięli udział w wycieczce do Gołuchowa. Celem wyjazdu było zapoznanie z historią Zamku Książąt Czartoryskich, zwiedzenie Muzeum Leśnictwa, wizyta w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt, zajęcia terenowe pt. „Jak żyje las”, „Szukamy dendrologicznych skarbów” oraz aktywny wypoczynek na plaży.

W dawnej rezydencji Jana Działyńskiego i jego żony Izabelli z Czartoryskich podziwialiśmy wspaniałe zbiory dzieł sztuki. W bogato urządzonych wnętrzach pałacu mogliśmy zobaczyć m. in. wazy greckie, które mają ponad 2500 lat, wspaniałe gobeliny, portrety, rzeźby, rzadkie okazy mebli. W Ośrodku Kultury Leśnej, jedynym takim muzeum w Polsce poznaliśmy pracę leśników na przestrzeni dziejów. W zagrodzie zwierząt mogliśmy zobaczyć żubry, daniele, koniki polskie. Przechadzając się alejkami największego parku w Wielkopolsce podziwialiśmy bogatą kolekcję dorodnych buków, dębów, platanów i sosen kanadyjskich, mogliśmy także zauważyć stare ule, budki lęgowe, paśniki oraz urządzenia, które służą do ochrony ptaków, nietoperzy i mrówek. Ostatnim punktem programu była pogadanka z ratownikiem WOPR Gołuchów, której celem było przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Na zakończenie wszyscy chętni, pod opieką ratownika przepłynęli się łódką po Zalewie Gołuchowskim.

Podczas wyjazdu panowała doskonała atmosfera. Słoneczna i ciepła pogoda sprzyjała podziwianiu piękna krajobrazu parku w Gołuchowie. Wycieczka okazała się wspaniałą lekcją historii i przyrody, która na długo pozostanie w naszej pamięci, a zdjęcia z wyjazdu można obejrzeć tutaj.

Magdalena Antosz

23 maja 2018
08 lipca 2021
Od nowego roku szkolonego 300 zł w ramach