Dane kontaktowe

 

Szkoła Podstawowa nr 1

w Kożuchowie

ul. Chopina 11

67-120 Kożuchów 

Tel.:  +48 68 355-20-49

         +48 502-030-205

Fax.: +48 68 355-20-49 

E-mail: sp1@kozuchow.pl

NIP: 925-18-16-620

Regon: 970544944

Formularz kontaktowy

Godziny pracy

 

Sekretariat szkoły:

 

  • pon - pt: 7.00 - 15.30

 

Świetlica:

 

  • pon - pt: 7.00 - 15.00

Na skróty

 

Plan zajęć

Dziennik elektroniczny

Strefa rodzica

Strefa ucznia

Strefa nauczyciela

O Jedynce

Social Media

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO

W KOŻUCHOWIE

POZNAJMY SIĘ

Facebook

NASZE PROJEKTY, AKCJE i CERTYFIKATY

Akademia Siatkówki UKS SG Kożuchów
Projekt językowy „HAVE A LOOK AT MY LONDON LOOK”
VI Lubuski Sejmik Dziecięcy

Dnia 28 maja odbył się VI Lubuski Sejmik Dziecięcy w Zielonej Górze, w Urzędzie Marszałkowskim. 

            W zgromadzeniu brali udział: Marszałek woj. Lubuskiego Pani Elżbieta Anna Polak, wiceprzewodniczący Sejmiku Pan Mirosław Marcinkiewicz, Pani radna Anna Synowiec i dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjów w woj. lubuskim oraz ich opiekunowie.

Uroczystość rozpoczęło odśpiewanie pieśni patriotycznych przez nasze koleżanki, co pozwoliło bardziej wczuć się w atmosferę VI Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego, którego ideą przewodnią była setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę i polski patriotyzm.   Hasłem obrad były słowa Romana Dmowskiego „Jestem Polakiem, więc mam swoje prawa i obowiązki”. Każda szkoła przygotowała kartki z życzeniami z okazji Dnia Dziecka. Prace zostały powieszone na tablicach. Było to urocze i sympatycznie ze strony organizatorów sejmiku. Choć sejmik składał się tylko z dzieci, był bardzo wiarygodny i było widać, że młodzież uczestnicząca w tym zgromadzeniu mogła czuć się jak prawdziwi radni, podejmujący ważne decyzje.

Na początek obrad wszystkim dziecięcym radnym wręczono zaświadczenia o objęciu mandatu radnego Sejmiku Dziecięcego. Młodzież pracowała w 5 Klubach Radnych. Każdy nich przedstawił po 3 propozycje obowiązków i praw współczesnego patrioty. Po zapoznaniu się z nimi wybrano 10 najważniejszych za pomocą głosowania, w którym uczestniczyli mali posłowie. Żeby uzasadnić swoje zdanie poszczególne grupy (partie) musiały przedstawić argumenty, które zadecydowały o ich wyborze. Było to ciekawe i nowe doświadczenia, na pewno nie tylko dla mnie, ale i również dla wszystkich uczestników tego wzniosłego wydarzenia.    

          Po pierwszej części obrad głos zabrała Marszałek woj. lubuskiego Elżbieta Anna Polak. Szanowna Pani Marszałek opowiadała o naszym województwie z ogromna dumą. Pokazała nam prezentację promującą Region Lubuski. Obejrzeliśmy wiele ciekawych zdjęć miast, zamków, jezior, atrakcji turystycznych, historycznych jak i krajobrazowych. Opowiedziała nam o folklorze Lubuskiego promując ciekawe imprezy regionu i zachęcała nas do zwiedzania naszych najbliższych i dalszych okolic. Przedstawiła nam ciekawe parki technologiczne i techniczne, które ułatwiają rozwój zakresu wiedzy za przykład podała nam młodych ludzi, którzy rozsławili nasze Lubuskie w różnych dziedzinach. Opowiadała o nim z dumą, zachwytem i było widać, że z czystym sercem mogła przyznać, że nasze tereny są najlepsze i najbardziej urozmaicone pod względem kulturalnym i społecznym, ale nie tylko. Prezentacja sama w sobie była bardzo dobra, a w dodatku z komentarzami Pani Elżbiety było już idealnie. Spodobało mi się to nie tylko dlatego że było ciekawe, ale również można było dowiedzieć się czegoś nowego o swoich okolicach np. Mamy w regionie 252 zamki, 30 winnic i ok. 500 jezior.  

          Na koniec całego zgromadzenia ponownie zostały odśpiewane pieśni patriotyczne. I każdemu uczestnikowi zostały wręczone różne drobiazgi, a opiekunowie dzieci z każdej ze szkól otrzymali herby woj. Lubuskiego i obrady dobiegły końca. Uwieńczeniem wspólnego, owocnego spotkania młodych radnych było wspólne pamiątkowe zdjęcie przed Urzędem Marszałkowskim i wypuszczenie w niebo biało-czerwonych balonów.   

        W całym zgromadzeniu podobały mi się rzetelne informacje przekazywane przez gospodarzy, wiarygodne obrady Dziecięcego Sejmu, praktyczne i ciekawe informacje, patriotyczne tematy i przyjazna atmosfera.

                                                                                              Klaudia Sychowska 

05 czerwca 2018