SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO

W KOŻUCHOWIE

POZNAJMY SIĘ

Facebook

NASZE PROJEKTY, AKCJE i CERTYFIKATY

Akademia Siatkówki UKS SG Kożuchów
Projekt językowy „HAVE A LOOK AT MY LONDON LOOK”
Światowy Dzień Świadomości Osób z Autyzmem

W dniu 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Osób z Autyzmem. Takie symboliczne święto obchodzone jest po to, aby pokazać światu osoby dotknięte autyzmem oraz zamanifestować solidarność z ich rodzinami.

 Nasza szkoła  przyłączyła się do tej akcji. W szkole podstawowej zorganizowaliśmy wiele działań. Najpierw odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych i mozaikowych serduszek, prowadzony przez uczennice czwartych i siódmych klas. Dochód z tego kiermaszu w wysokości 368 zł przeznaczyliśmy na wsparcie fundacji Generado, która buduje w województwie lubuskim hostel dla dorosłych, niesamodzielnych autystów.

Następnie w dniu 2 kwietnia nasi uczniowie ubrali się na niebiesko, aby pokazać swoją wiedzę i pomoc dla autyzmu. Na pierwszej lekcji nauczyciele rozdawali swoim klasom niebieskie wstążeczki do zawiązania na nadgarstek, a na przerwach można było się wykazać wiedzą i odpowiedzieć na pytania związane z tym zagadnieniem, otrzymując jako nagrodę niebieski balonik lub niebieski cukierek.

 2 kwietnia również w oddziałach gimnazjalnych  od rana było niebiesko... zwłaszcza hol na pierwszym piętrze zamienił się w krainę błękitu. Od rana uczniowie meldowali , że przyszli do szkoły ubrani na niebiesko; dziewczyny wiązały sobie na rekach niebieskie wstążeczki; pierwszaki miały piękne błękitne kokardy.Podczas rozmowy dzieci wykazały się wiedzą na temat Dnia  Autyzmu i znaczenia niebieskiego koloru, za co dostały balony , oczywiście w kolorze niebieskim. Trzecioklasiści zaś na długiej przerwie chętnie odpowiadali na pytania na temat autyzmu i  znanych autystyków. Szkolne Koło Wolontariatu wraz z SU już wcześniej przygotowało się na ten dzień( sprzedając ciasta podczas walentynek)  i przeznaczyło  kwotę 150 zł na budowę hostelu dla osób dotkniętych autyzmem .

 3 kwietnia odbyło się także dla chętnych nauczycieli szkolenie z terapeutkami ze stowarzyszenia "Dalej razem", podczas którego dowiedzieliśmy się w jaki sposób wspierać rozwój ucznia ze spektrum autyzmu w szkole. Panie Marzena Ganczar i Aneta Nawrot przybliżyły sposób funkcjonowania i nauki osób z ASD ( ze spektrum autyzmu).

Barbara Augustyniak

 

Zdjęcia ze Światowego Dnia Świadomego Autyzmu 

04 kwietnia 2019
13 stycznia 2021
Od poniedziałku 18 stycznia wraca nauczanie stacjonarne dla
23 grudnia 2020
Co może najbardziej ucieszyć ucznia w erze nauczania
21 grudnia 2020
19 grudnia w Zielonej Górze odbył się kiermasz
04 grudnia 2020
Nieco ponad dwa tygodnie pozostało do rozpoczęcia zimowej
20 listopada 2020
Drodzy Rodzice! Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną
18 listopada 2020
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły -
12 listopada 2020
Rozstrzygnięto szkolny konkurs "Życzenia dla Ojczyzny". Zadanie konkursowe

Dane kontaktowe

 

Szkoła Podstawowa nr 1

w Kożuchowie

ul. Chopina 11

67-120 Kożuchów 

Tel.:  +48 68 355-20-49

         +48 502-030-205

Fax.: +48 68 355-20-49 

E-mail: sp1@kozuchow.pl

            sp1kozuchow@vp.pl

NIP: 925-18-16-620

Regon: 970544944

Godziny pracy

 

Sekretariat szkoły:

 

  • pon - pt: 7.00 - 15.30

 

Świetlica:

 

  • pon - pt: 7.00 - 15.00

Na skróty

 

Plan zajęć

Dziennik elektroniczny

Strefa rodzica

Strefa ucznia

Strefa nauczyciela

O Jedynce

Social Media