Rowerem do Nowej Soli, czyli 8c na szlaku

Korzystając z wakacyjnej aury w poniedziałek (17 września) uczniowie klasy 8c wraz z opiekunami p. R. Makuchem i p. A. Zwolińską wybrali się na wycieczkę rowerową do Nowej Soli (zobacz zdjęcia). Jeszcze dobrze nie wyjechaliśmy z Kożuchowa, a już było wiadomo, że będzie wesoło. Pokazy akrobatyczne w wykonaniu Sandry i Marcina utwierdziły nas w przekonaniu, że wbrew pozorom nieumiejętnie wykorzystany rower może być naprawdę niebezpiecznym środkiem lokomocji. Chwile grozy, już za moment zmieniły się jednak w chwile śmiechu, a wysoka nota wystawiona Sandrze przez Tomka (9,5p./10p) spowodowała, że nawet drobne otarcie bolało jakby mniej. Po małych przygodach ruszyliśmy w końcu w stronę Sokołowa, gdzie czekał już na nas stęskniony Wiktor. Krótka przerwa pod domem bossa Sokołowa i skierowaliśmy się w stronę Nowego Żabna. Choć ze względu na zróżnicowany poziom zaawansowania cyklistów co jakiś czas musieliśmy robić przerwy czekając na tych częściej podziwiających krajobrazy, to jednak nikt nie narzekał. Po ponad godzinnej podróży dotarliśmy w końcu do Nowej Soli i nawet przedstawiany przez Wiktora w czarnych barwach podjazd pod wiadukt nie okazał się zbyt trudny. Wystarczyło aby Kuba mocniej depnął na pedała i umilający nam drogę charakterystyczny dźwięk jego roweru było już słychać na zjeździe ze wzniesienia. Z górką równie łatwo poradzili sobie pozostali i wszyscy pomknęliśmy do Parku Linowego. Tu okazało się, że większość z nas to zaprawieni w bojach drzewołazy. Z wysokiego "C" zaczęli wędrówki po drzewach Wiktor z Klaudią, którzy na czerwonej trasie niczym Tarzan pokonywali kolejne przeszkody. Reszta wybrała Trasę Złotą, gdzie najwięcej problemów sprawiła im beczka. Tomek, Dawid, Sandra, Roksana i Kuba znaleźli jednak na nią sposób i po kilkunastu minutach już byli na tyrolce kończącej trasę. Po rozgrzewce. kto chciał wyruszył na kolejne trasy, a wszystko z ziemi sfotografowała Nicola. Dwugodzinną zabawę w parku zakończyliśmy tuż przed dwunastą, potem czekała już tylko na nas wizyta w pizzerii BadBoys i powrót do domu, podczas którego działo się nie mniej niż w drodze do Nowej Soli.

Rafał Makuch

18 września 2018
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się 20 września.
04 maja 2021
Za trzy tygodnie najstarsi uczniowie naszej szkoły rozpoczną
03 maja 2021
W dzisiejszych czasach, kiedy to wszelakie urządzenia ekranowe