Marzymy o tym, by w Polsce nie było ani jednego dziecka, które z powodu trudnej sytuacji finansowej nie może rozwijać swoich pasji i zainteresowań. Dlatego stworzyliśmy ogólnopolski program stypendialny dla szkół i ich uczniów Stypendia św. Mikołaja. Program Stypendia św. Mikołaja działa od 2010 roku. Dotychczas przyznaliśmy kilka tysięcy stypendiów, współpracując na stałe z 300 szkołami z całej Polski.

Nasz program powstał po to, by stworzyć solidarną więź między uczniami, szkołami i absolwentami. Naszym celem jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów oraz zaangażowanych społecznie dzieci, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie ich talentów i umiejętności. Absolwenci i społeczność lokalna, fundując stypendium w wybranej szkole, dają ich obecnym uczniom niezwykle ważną szansę na dalszą edukację i spełnienie marzeń. My poprzez dopłaty do stypendiów powiększamy pulę środków na stypendia w danej szkole.

Udział w programie Stypendia św. Mikołaja jest i zawsze będzie całkowicie bezpłatny. Nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji za prowadzenie subkonta szkoły ani wypłacanie stypendiów. 100% środków wpłacanych na subkonto szkoły oraz przekazywanych w ramach jednego procentu podatku zostaje na subkoncie szkoły do wykorzystania na stypendia dla uczniów z tej właśnie szkoły. Zachęcamy szkoły do zbierania środków na stypendia dla swoich uczniów poprzez całoroczny system dopłat i organizowanie kilka razy do roku specjalnych akcji, w ramach których powiększamy kwoty dopłat. Środki na dopłaty dla szkół pozyskujemy od darczyńców indywidualnych i firm. Regularnie organizujemy szkolenia dla szkolnych koordynatorów programu stypendialnego i jesteśmy w stałym, telefonicznym kontakcie ze współpracującymi z nami szkołami, służąc im kompleksową pomocą.

Stypendia otrzymują zdolni, zaangażowani społecznie uczniowie z niezamożnych rodzin, którzy złożą wnioski do szkolnej komisji stypendialnej. To członkowie komisji, a więc osoby, które najlepiej znają uczniów, decydują o tym, kto otrzyma stypendium na nadchodzący rok szkolny. Stypendia wypłacane są w comiesięcznych transzach, przez 10 miesięcy roku szkolnego (od września do czerwca).

Program stypendialny

22 listopada 2020