Pracowity weekend siatkarek

II Ogólnopolski Turniej o Puchar Małgorzaty Glinki w kategorii czwórek dziewcząt oraz młodziczek, a także integracyjny turniej sportowy z okazji Dnia Przedszkolaka to weekendowe imprezy, podczas których nie mogło zabraknąć siatkarek i sztabu szkoleniowego UKS SG Kożuchów - Maluchy mogły sprawdzić się na różnego rodzaju stacjach typu: tor przeszkód, skok w dal, siła mięśni brzucha, strzał do bramki, rzucanka siatkarska oraz sztafeta 10x40 m. Wszystkie dzieci super się bawiły. W przeprowadzeniu imprezy pomagały starsze uczennice naszej szkoły oraz siatkarki UKS SG. Nad wszystkim czuwali trenerzy Glinka Academy Kożuchów, nauczyciele wychowania fizycznego SP1 Kożuchów, oraz wychowawcy i opiekunowie najmłodszych sportowców. Na zakończenie imprezy każdy mały uczestnik otrzymał pamiątkowy medal, worek na plecy do malowania, słodki upominek oraz puchar. W imprezie wzięło udział 90 małych sportowców i 20 wolontariuszek, a za pomoc przy jej organizacji dziękujemy serdecznie kożuchowskiemu MOSiR-owi oraz p. Marcinowi Janikowi - podsumowuje piątkowe zmagania przedszkolaków trenerka - Anna Czarnecka, której podopieczne wystąpiły w rolach głównych w sobotę i niedzielę podczas II Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Małgorzaty Glinki.

- W sobotę na parkiecie zobaczyliśmy zespoły z Nowej Soli, Drzonkowa, Głogowa, Iłowej, Brzegu Dolnego i oczywiście z Kożuchowa. Pierwszy z naszych zespołów uplasował się na 5 miejscu, drugi natomiast wywalczył pierwsze miejsce nie zaznając smaku porażki. Tytuł MVP turnieju przypadał Nadii Pawlowskiej - opisuje zmagania czwórek trenerka.

W niedzielę na parkiecie spotkały się natomiast zawodniczki z kategorii młodziczka reprezentujące kluby z Poznania, Radkowa, Szamotuł, Żar, Nowej Soli i Kożuchowa. - Nasze dziewczęta w drodze do finału wygrał wszystkie mecze i dopiero w decydującym starciu musiały uznać wyższość rywalek. Warto jednak zauważyć, że porażka z Wieżą Radków ujmy nie przynosi bowiem dziewczęta z Radkowa to półfinalistki Mistrzostw Polski - kończy Anna Czarnecka.

Tak jak i w kategorii czwórek, tak i w kategorii młodziczek tytuł MVP turnieju przypadał wychowance UKS SG Kożuchów - Marice Pazdyga.

Zobacz relację zdjęciową z obu imprez

22 września 2020
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się 20 września.
22 kwietnia 2021
Od 26 marca w naszym województwie zostaje przywrócone
06 kwietnia 2021
Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień