Podsumowanie konkursu plastycznego

W związku ze Światowym Dniem Ziemi, obchodzonym dnia 22 kwietnia, uczniowie oddziałów gimnazjalnych naszej szkoły wzięli udział  w  Szkolnym Konkursie Plastycznym o Tematyce Ekologicznej „SCHÜTZT DIE UMWELT!” (CHROŃCIE ŚRODOWISKO), którego rozstrzygnięcie nastąpiło dnia 26 kwietnia.

Celem przedsięwzięcia było rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej, upowszechnienie wiedzy na temat ochrony środowiska, inspirowanie i zachęcanie do poszerzenia wiedzy na tematy ekologiczne, promowanie postaw sprzyjających ochronie zasobów przyrody i piętnowanie zachowań prowadzących do degradacji środowiska przyrodniczego, wykształcanie umiejętności obserwowania otaczającego świata oraz pogłębienie motywacji uczniów do nauki języka niemieckiego oraz rozwijania działalności edukacyjnej szkoły.

Uczestnicy Konkursu mieli za zadanie wykonanie  plakatu  techniką kolażu, którego temat był związany z ochroną środowiska naturalnego. Ocenie podlegała  zgodność pracy  z tematem, technika wykonania, pomysłowość oraz estetyka pracy.

Komisja Konkursu w składzie:

• Joanna Berger,
  • Barbara Augustyniak,
  • Rafał Pogorzelski,

po dokonaniu oceny wykonanych prac przyznała:
I miejsce - Annie Czaplickiej i Sandrze Jamrozik - 3d,
II miejsce -Natalii Gratce i Kindze Starzyńskiej - 3b,
III miejsce - Marzenie Chorab -2a.
Komisja Konkursu przyznała również trzy równorzędne wyróżnienia. Otrzymały je:
- Paulina Jarząbek - 2f,
- Maria Kaczmarek i Izabela Kępińska - 2f,
- Magdalena Bednarz i Roksana Dybała - 3g.

Zwycięzcy Konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy Konkursu za wykonane prace, które były również ciekawe, a ich autorzy  włożyli w ich wykonanie dużo trudu, nagrodzeni zostali słodkimi upominkami.

Wszystkie nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców. Natomiast organizatorem Konkursu była Barbara Nowicka-Watrak.

Barbara Nowicka-Watrak

14 maja 2018