Nowy rok, nowe otwarcie

Siedemdziesiąt dwa dni, dokładnie tyle czasu upłynęło od momentu, gdy w czerwcu z radością udaliśmy się na zasłużone wakacje. Okres letniego wypoczynku szybko dobiegł jednak końca i nadszedł czas powrotu do szkoły. Pierwszy wrześniowy poniedziałek rozpoczęliśmy tradycyjnym apelem inaugurującym rok szkolny 2017/2018. To właśnie na nim mieliśmy okazję dowiedzieć się o zmianach, jakie nastąpiły w naszej szkole. Po dziesięciu latach sprawowania funkcji dyrektora przez p. Elżbietę Maślankowską jej miejsce (z dniem 1 września) zajął p. Arkadiusz Sidor, któremu to kończącą swoją kadencję pani dyrektor przekazała symboliczny klucz do bram szkoły. Funkcje wicedyrektorów powierzono p. Marzenie Strzymińskiej i p. Urszuli Wilk. Zmiany nastąpiły również w strukturach szkoły. W skutek reformy oświaty i decyzji rady miasta Szkołę Podstawową nr 1 im. Bolesława Krzywoustego przekształcono w ośmioletnią szkołę podstawową, do której włączono Samorządowe Gimnazjum. Gimnazjaliści nadal będą uczyć się w budynku znajdującym się przy ulicy Anny Haller, ale naboru do wygaszanego gimnazjum już nie będzie. Ostatni rocznik (gimnazjalistów) opuści szkołę w roku 2019, wspólnie z uczniami klasy ósmej.

To jednak dopiero za dwa lata. Dziś natomiast z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów i samych pozytywnych ocen, a najmłodszym czyli pierwszoklasistom i przedszkolakom z "zerówki" dodatkowo szybkiej adaptacji do szkolnej rzeczywistości.

Zdjęcia z rozpoczęcia roku można obejrzeć tutaj.

Rafał Makuch

04 września 2017
Mateusz Getz z klasy 4a zdobył wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
06 kwietnia 2021