Make up by RIMMEL

14 listopada odbyły się warsztaty makijażu (zobacz zdjęcia) prowadzone przez make-up artist Panią Karolinę Okarma z Firmy Coty oraz Pana Przemysława Łopatkę, przedstawiciela Firmy Coty, produktami brytyjskiej marki RIMMEL. Uczennice biorące udział w tym spotkaniu poznały historię marki będącej na rynku już 180 lat, jej założycieli Hyacintha&Eugene Rimmel, którzy byli perfumiarzami królowej Anglii oraz fenomenu jej popularności i hasła „Get the London look”. Następnie Pani Karolina bardzo szczegółowo przeszkoliła dziewczyny w doborze produktów dla nastolatek, pomogła każdej z nich dopasować typ, kolor i odcień, zwracając cały czas uwagę na naturalne piękno dziewczyn i pomagając im podkreślić to, co najładniejsze. Wyraźnie zaznaczyła, że czas wielkich, czarnych brwi i przerysowanych dzióbków brwi jest już przeszłością, a prawdziwy London look ma być nude i natural. Podczas warsztatów dziewczynki korzystały z ogromnej ilośći i różnorodności produktów Rimmel, zaistniało przawdziwe makijażowe szaleństwo. Doskonale przydała się wiedza zdobyta podczas wcześniejszych zajęć z native speakerami na temat angielskich nazw kosmetyków. Na koniec każda z uczestniczek otrzymała od Firmy Rimmel zestaw kosmetyków. Czterogodzinne zajęcia upłynęły bardzo szybko, ilość przekazanych wiadomości i nabytych umiejętności zachwyciła wszystkie uczestniczki. Teraz nadszedł czas, kiedy projektowe hasło „Have a look at my London look” nabrało prawdziwego, brytyjskiego charakteru.

Gabriela Luka

16 listopada 2018
Kaja Lauterbach i Klaudia Wieczorek zostały laureatkami okręgowego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Orzeł Biały – Nasza Duma”
13 stycznia 2021