Dane kontaktowe

 

Szkoła Podstawowa nr 1

w Kożuchowie

ul. Chopina 11

67-120 Kożuchów 

Tel.:  +48 68 355-20-49

         +48 502-030-205

Fax.: +48 68 355-20-49 

E-mail: sp1@kozuchow.pl

NIP: 925-18-16-620

Regon: 970544944

Formularz kontaktowy

Godziny pracy

 

Sekretariat szkoły:

 

  • pon - pt: 7.00 - 15.30

 

Świetlica:

 

  • pon - pt: 7.00 - 15.00

Na skróty

 

Plan zajęć

Dziennik elektroniczny

Strefa rodzica

Strefa ucznia

Strefa nauczyciela

O Jedynce

Social Media

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO

W KOŻUCHOWIE

POZNAJMY SIĘ

Facebook

NASZE PROJEKTY, AKCJE i CERTYFIKATY

Akademia Siatkówki UKS SG Kożuchów
Projekt językowy „HAVE A LOOK AT MY LONDON LOOK”
Laptopy pod choinkę

Co może najbardziej ucieszyć ucznia w erze nauczania zdalnego? Zapewne nowy laptop znaleziony pod choinką. Pięć takich prezentów tuż przed świętami trafiło do kożuchowskiej „Jedynki”, a w rolę gwiazdora wcieliła się aktorka Małgorzata Kożuchowska - Zobaczyłem informację o akcji #milionnamilion w telewizji, napisałem maila z prośbą o pomoc "Kożuchowska dla Kożuchowa" :-) i po pięciu dniach do szkoły przyszły komputery – nie ukrywa radości dyrektor szkoły – Arkadiusz Sidor.

Akcję "Milion na milion" wymyśliła sama Małgorzata Kożuchowska, kiedy wiosną bieżącego roku roku, na jej instagramowym koncie pojawiło się milion osób obserwujących - Uznałam, że razem możemy zrobić coś wielkiego: wesprzeć dzieci z biednych rodzin, które w czasie pandemii są szczególnie narażone na wykluczenie, bo nie mogą brać udziału w szkolnych zajęciach online z powodu braku sprzętu. Dla wielu z nich edukacja to jedyna szansa na start w lepsze życie. Pomyślałam, że gdyby każda z tych osób zgromadzonych na moim koncie społecznościowym wpłaciła symboliczną złotówkę mielibyśmy milion złotych na zakup komputerów, laptopów i tabletów - wyjaśnia jedna z najpopularniejszych polskich aktorek znana z zaangażowania w wiele charytatywnych działań.

W pierwszej wiosennej odsłonie zbiórki, którą zasiliła także swoimi funduszami, kupiła 40 urządzeń. Aktorka w niektórych przypadkach osobiście przekazywała sprzęt. Od 6 grudnia trwa druga świąteczna odsłona akcji, której celem jest zebranie jak najwięcej pieniędzy po to, aby jak najwięcej dzieci mogło znaleźć pod choinką komputery, dzięki którym często po raz pierwszy zalogują się i wezmą udział w zdalnych lekcjach. Żeby rozpropagować zbiórkę, Małgorzata Kożuchowska zaangażowała już setki ludzi znanych i nieznanych, bo dołączyć może każdy nie tylko wpłacając symboliczną złotówkę lub inny datek. W sieci krąży challenge #milionnamilion, w którym do zasilenia zbiórki i rozpowszechnienia informacji o akcji można nominować kolejne trzy osoby korzystając z szablonu.

Laptopy, które dotarły do „Jedynki” trafią do najbardziej potrzebujących – Wartość otrzymanego sprzętu to 11495 zł. Po feriach wypożyczymy je naszym uczniom, co zapewne sprawi im ogromną radość – mówi A. Sidor, który zaprosił już aktorkę do Kożuchowa aby móc jej osobiście podziękować.

Do 23 grudnia na koncie Fundacji Siepomaga było ponad ćwierć miliona złotych. Tych, którzy chcieliby przyłączyć się do akcji zachęcamy do odwiedzin strony https://www.siepomaga.pl/milion, gdzie można wesprzeć zbiórkę zorganizowaną przez Kożuchowską.

Rafał Makuch

23 grudnia 2020
Lekkoatleci nie zwalniają tempa i z każdych zawodów wracają z medalami.
06 kwietnia 2021
Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień
27 marca 2021
Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami (zobacz rozporządzenie ministra) od
24 marca 2021
Już tylko jeden tydzień dzieli nas od wiosennej
23 marca 2021
Ruszyła 19. rekrutacja do flagowej inicjatywy Fundacji BNP
18 marca 2021
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy
12 marca 2021
Od 15 marca w naszym województwie wprowadzone zostanie
01 marca 2021
1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy