Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

Dnia 28 marca 2019 roku w Centrum Kultury ZAMEK został przeprowadzony Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej.

Konkurs otworzył Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie – pan Arkadiusz Sidor, który powitał wszystkich uczestników Konkursu, Komisję Konkursu oraz życzył udanych występów i miłej rywalizacji. W konkursie wzięło udział 21 uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Kożuchowie włącznie z uczniami klas trzecich gimnazjalnych. Uczniowie prezentowali utwory w języku niemieckim i angielskim. Były to zarówno dzieła wielkich klasyków literatury niemieckiej i angielskie, jak i współcześnie powstałe utwory.  Komisja Konkursu oceniała poziom prezentacji utworów w języku obcym, ich  interpretację oraz ogólne wrażenia artystyczne.

Komisja Konkursu w składzie:

pani Agnieszka Zamroziewicz - nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej w Mirocinie,

pan Marcin Walicki - nauczyciel języka angielskiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Kożuchowie,

pani Julia Kapuśniak – pracownik  Centrum Kultury ZAMEK w Kożuchowie,

pani Marta Kurpas  – pracownik Centrum Kultury ZAMEK w Kożuchowie.

Wśród uczestników klas 4-6 Komisja Konkursu nagrodziła następujących uczniów:
I miejsce – Patrycja Walendziak z klasy 5c, która zaprezentowała wiersz Marity  Ahrens „Der Riese hat Streit mit seiner Frau”,

II miejsce – Weronika Wójcik z  klasy 4 c,  która dokonała prezentacji utworu Kenna Nesbitta „I’ m practically  perfect”,

III miejsce – Igor Pryba z klasy 5 b, który zaprezentował wiersz Sport ist gesund” nieznanego autora.

Natomiast w klasach 7-8 oraz 3 gimnazjalnych nagrody otrzymali:

I miejsce  - Izabela Kępińska z klasy gimnazjalnej 3 f, za interpretację ballady J. W. von Goethego „Erlkönig”, ,
II miejsce – Mikołaj Sidor z klasy 8a, który zaprezentował parodię piosenki Gingle Bells – „Ginle bells parody” Howarda Rayana,

III miejsce – Patrycja Nowakowska z klasy gimnazjalnej 3 d, która przedstawiła utwór o niesfornym Robercie Heinricha Hoffmanna „Die Geschichte vom fliegenden Robert”.

Komisja Konkursu postanowiła przyznać również cztery równorzędne wyróżnienia, które otrzymali:
Paulina Trzebińska  klasy 4 c, za prezentację wiersza „My virtual puppy” Kenna Nesbitta,

Adam Podkowa z klasy 3 d, za interpretację utworu Morgana Smitha „What time can do ?”,

Anita Świat z klasy 3 e, za interpretację utworu Christiana Morgensterna „Es ist Nacht”,

Kacper Kowalski z klasy 4 c, za wiersz Kenna Nesbitta „ I tried to  take a selfie”.

Spośród wszystkich wykonawców bezkonkurencyjna okazała się jednak Izabela Kępińska prezentująca balladę J. W. von Goethego „Erlkönig”. Zarówno jej gesty, mimika, jak i strój oddały bardzo wyraziście nastrój utworu.

Zwycięzców Konkursu przygotowywali nauczyciele: pani Gabriela Luka, pani Barbara Nowicka-Watrak, pani  Anna Pich, pani Grażyna Romanik oraz pani Magdalena Walczak.
Natomiast nagrody dla zwycięzców Konkursu ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1
w Kożuchowie.

Pomysłodawcą i organizatorem Konkursu była pani Barbara Nowicka – Watrak.
Konkurs prowadziły uczennice klas trzecich gimnazjalnych – Paulina Jarząbek – klasa 3 f oraz Nicola Mazur – klasa 3 e. Wspierała je Aleksandra Jędraszak z klasy 3 e,  która fotografowała uczestników. Konkursu.

Zdjęcia z konkursu                                                                                                          Barbara Nowicka-Watrak

01 kwietnia 2019

sp1kozuchow@vp.pl