Falubazowe klasy

Falubazowe klasy to akcja do której przystąpili uczniowie kożuchowskiej "Jedynki". W dniu dzisiejszym (18 stycznia) siódmoklasiści udali się do Zielonej Góry, gdzie na stadionie żużlowym oprócz udziału w zabawie mieli także okazję zwiedzić park maszyn, sędziowską wieżyczkę, czy też klubowy budynek. - W tym roku naszą propozycją dla klas szkoły podstawowej jest udział w wielkiej grze Memory. Gra ta polega na odkrywaniu wielkich planszy tak, aby dobrać je w pary. Na specjalnie stworzonych przez nas planszach znaleźć można nie tylko podobizny zawodników, ale również niełatwe pytania oraz zadania na temat sportu żużlowego oraz Falubazu- mówią o akcji jej organizatorzy.

Uczniowie naszej szkoły doskonale poradzili sobie w grze (zobacz zdjęcia), a czas który osiągnęli podczas odkrywania kart i odpowiadania na pytania był najlepszy spośród dotychczasowych. Mamy więc nadzieję, że uda nam się znaleźć w gronie 10 klas, które zdobędą największą ilość punktów podczas spotkania. Klasy te wezmą udział w wielkim finale, który odbędzie się podczas akcji promującej sezon 2018 – 60 godzin w Falubazem. Finał polegać będzie na jak najszybszym przejściu przez wszystkich uczniów z klasy, specjalnego toru przeszkód. Do szeregów każdej grupy dołączy jeden z zawodników Falubazu. Zwycięska klasa otrzyma specjalne zaproszenie na mecz inaugurujący sezon 2018 wraz z rodzicami.

Za dzisiejszy wyjazd chcielibyśmy serdecznie podziękować kożuchowskiem MOSiR-owi, który pokrył koszty wynajęcia autokaru.

Rafał Makuch

18 stycznia 2018
Mateusz Getz z klasy 4a zdobył wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
06 kwietnia 2021