Dzień Przedszkolaka

„Dzień Przedszkolaka, każdy to wie, bawi się z nami kto tylko chce!” To jeden z wersów hymnu, który dziś wybrzmiał z ust wielu dzieci w ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Jest to święto ustanowione  w 2013 r. przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i kształceniu najmłodszych, promować nowoczesne wychowanie przedszkolne, a także integrować dzieci z różnych przedszkoli i regionów.

W ramach tego święta we wszystkich polskich placówkach przedszkolnych organizowane są dla dzieci różne atrakcje, a wśród nich m.in.: zabawy, konkursy, bale. W niektórych przedszkolach odbywa się dodatkowo pasowanie na przedszkolaka.

Aby świętować swój dzień przedszkolaki z Kożuchowa i okolic (pod czujnym okiem wychowawców) spotkały się w centrum miasta, gdzie przywitał je burmistrz pan Paweł Jagasek. Dzieci w przepięknych, barwnych strojach wspólnie zaśpiewały „Hymn Przedszkolaka” oraz inne wesołe piosenki podczas grupowych występów artystycznych. Również dzieci z naszego oddziału przedszkolnego uczestniczyły w tym ważnym wydarzeniu i mogły się zaprezentować wszystkim zgromadzonym osobom.

Tradycją tego święta stało się już wypuszczenie w powietrze 100  kolorowych baloników z marzeniami i życzeniami przedszkolaków, które następnie wypatrywane są w oddali  przez ich małe oczęta. Na zakończenie przedstawiciele grup odebrali z rąk burmistrza słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników.

Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku pogoda również dopisze i będziemy mogli ponownie uczestniczyć w tym ważnym i jakże radosnym Dniu.

Zdjęcia z Dnia Przedszkolaka dostępne są tutaj, a relacja video zamieszczona została pod poniższym adresem.

Tekst, zdjęcia i video - Anna Zwolińska

21 września 2017
Lekkoatleci nie zwalniają tempa i z każdych zawodów wracają z medalami.
13 stycznia 2021
Od poniedziałku 18 stycznia wraca nauczanie stacjonarne dla
23 grudnia 2020
Co może najbardziej ucieszyć ucznia w erze nauczania