Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, dlatego miniony piątek był dla przedszkolaczków z naszej szkoły bajkowym dniem.

Rozpoczął się on od nietypowej gimnastyki podczas, której dzieci naśladowały różnych baśniowych bohaterów. Następnie panie Jolanta Siwiec oraz Anna Zwolińska za pomocą inscenizacji przypomniały treść bajki o Jasiu i Małgosi, która była tematem przewodnim dnia.

Wszystkie dzieci zostały zaangażowane w inscenizację, gdyż aby uwolnić bohaterów bajki z rąk złej Baby Jagi musiały wykonać pewne zadania. Najpierw dzieci musiały oddzielić fasolę od ziaren kawy oraz ziela angielskiego, następnie odgadnąć z jakiej bajki pochodzi czytany przez „Baba Jagę” fragment (wskazując przy tym na odpowiednią ilustrację) a na koniec musiały odpowiedzieć na kilka pytań z bajkowego quizu.

Gdy dzieciom udało się już uwolnić Jasia i Małgosię  koleżanki z klasy 4 c, Alicja Pikulska oraz Julia Korbik, w nagrodę odczytały im bajkę o Brzydkim Kaczątku, a następnie wrazz przedszkolakami omówiły jej sens.

Dla maluchów przygotowane zostały jeszcze inne atrakcje tj. zabawa w jabłko, słuchanie piosenek oraz kolorowanie postaci z ulubionych  bajek.

Dzieci, które wykazały się największą aktywnością w nagrodę otrzymały tytuł księcia i księżniczek z bajki i z dumą nosiły specjalnie przygotowane korony.

Jak powiadają wszystko co dobre szybo się kończy również i ten dzień, gdy „czar już prysł”, dobiegł końca. Mamy jednak nadzieję, że pozostawił u naszych najmłodszych wychowanków wiele miłych wrażeń i wspomnień.

Anna Zwolińska

Jolanta Siwiec

07 listopada 2017
Lekkoatleci nie zwalniają tempa i z każdych zawodów wracają z medalami.
13 stycznia 2021
Od poniedziałku 18 stycznia wraca nauczanie stacjonarne dla
23 grudnia 2020
Co może najbardziej ucieszyć ucznia w erze nauczania