Dzień Pluszowego Misia u przedszkolaków

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Pluszowy miś przez lata był bohaterem wielu bajek i filmów dla dzieci. Zdecydowanie do najpopularniejszych należy Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś z filmu „Ted”. W każdym przypadku pluszowa postać jest pozytywna i dostarcza oglądającemu wiele uśmiechu.

Dzieci z naszej Zerówki również obchodziły Dzień Pluszowego Misia, przynosząc swoje pluszaki. Poznały historię misia, próbowały misiowego przysmaku – miodku, słuchały i śpiewały różne misiowe piosenki, brały udział w zabawach ruchowych. W uroczystości brała też udział pani dyrektor Dorota Słowik, która przyniosła dzieciom niespodziankę – smaczne, żelowe misie. Pani dyrektor otrzymała Dyplom Przyjaciela Misia i wręczyła dzieciom Odznakę Przyjaciela Pluszowego Misia.  Miły dzień zakończyliśmy rysowaniem misiowych kubeczków i laurek.

Joanna Kaźmierska

Jolanta Siwiec

05 grudnia 2017
Mateusz Getz z klasy 4a zdobył wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”