Dzień Nauczyciela

Piątek trzynastego przeważnie kojarzy nam się z jednym. Tym razem obeszło się jednak bez wszelkiego rodzaju nieszczęść i plag egipskich, a zamiast fatum nad szkołą unosiła się atmosfera święta. Tego właśnie dnia obchodziliśmy bowiem Święto Edukacji Narodowej potocznie zwane Dniem Nauczyciela. Już od rana na szkolnych korytarzach królowały czekoladki, laurki i kwiatki, które jako dowody wdzięczności trafiały w ręce nauczycieli. To jedno z najbardziej lubianych przez szkolną brać świąt postanowili również w nietypowy uczcić uczniowie klas 6b i 7c. Szósto i siódmoklasiści pod opieką p. Justyny i Rafała Makuch przygotowali apel podczas którego mieliśmy okazję się przekonać jak naprawdę wyglądają lekcje w naszej szkole.

Po krótkim wstępie kiedy to Magda z Elizą, przy pomocy Kuby i Wiktora zapoznały nas z instrukcją rozróżniania ucznia od nauczyciela, na scenie pojawiła się wyjątkowo uzdolniona klasa i się zaczęło. Na początek lekcja matematyki, gdzie tańczyły nawet parabole, a później lekcja historii, na której dowiedzieliśmy się czym jest Święto Edukacji Narodowej. W przerwie Jula i Róża przekonały nas jak łatwo być nauczycielem, a po chwili odpoczynku przecieraliśmy oczy ze zdumienia widząc co wyprawia się na języku polskim. Na koniec zakochany Szymon próbował obłaskawić panią Marzenę na lekcji muzyki, a my staraliśmy się go wesprzeć i pocieszyć, gdyż nie do końca mu się to udało.

Nietypowy dzień w szkole widziany oczyma uczniów przypadł do gustu wielu nauczycielom, a niektórzy z nich przekonali się przy okazji jak wyglądają zajęcia u koleżanek po fachu.

Rafał Makuch

15 października 2017
Mateusz Getz z klasy 4a zdobył wyróżnienie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”
06 kwietnia 2021