Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Krzywoustego w Kożuchowie jest ośmioletnią szkołą podstawową. Działalność swoją rozpoczęła we wrześniu 1945 r. Społeczność szkolna to ... uczniów i 72 nauczycieli. Obecnie funkcjonuje tu 35 oddziałów klasowych (28 w klasach I-VIII i 1 w klasach "0" i 6 w klasach gimnazjalnych). Zajęcia odbywają się zarówno w małym (klasy 0-III), jak i dużym budynku, a od roku 2017 dodatkowo również na terenie wygaszanego gimnazjum znajdującego się przy ulicy Anny Haller. Szkoła dysponuje dwiema, w pełni wyposażonymi, salami komputerowymi, dwoma salami gimnastycznymi, boiskami do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki, bieżnią lekkoatletyczną, stołówką i świetlicą szkolną, a także całodobowym monitoringiem co znacznie wpływa na poprawę bezpieczeństwa uczniów. Placówka zapewnia opiekę od godziny 7.00 do 15.00, oferując smaczne posiłki oraz organizując wiele różnorodnych zajęć.

W wielu klasach nauczyciele mają do dyspozycji więcej godzin z wiodących przedmiotów na realizację założonego materiału. Posiadają zatem możliwość organizowania zajęć pozwalających uczniom na praktyczne zdobywanie wiedzy, mogą przeznaczyć więcej czasu na trudniejsze partie materiału oraz pracę zindywidualizowaną. Od klasy pierwszej nasza szkoła oferuje uczniom nauczanie języka niemieckiego oraz informatyki, organizowane są zajęcia przedmiotowe z wykorzystaniem komputera oraz lekcje prowadzone wg programów autorskich i nowatorskich rozwiązań metodycznych.

W czasie pozalekcyjnym uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i indywidualnych zdolności na warsztatach i kołach zainteresowań, którym przypisujemy bardzo ważną rolę - swoistego klucza do sukcesu. Mają one na celu wszechstronny rozwój zainteresowań oraz kontynuację programu pracy szkoły, stanowiąc nieodłączną część wychowania i nauczania w naszej szkole.

W każdym semestrze roku szkolnego za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe uczniowie otrzymują stypendia naukowe lub sportowe.

Nauka to nie tylko zdobywanie wiedzy podczas zajęć w szkolnych murach. Dlatego w naszej placówce uczniowie mają okazję do wyjazdów i wycieczek o charakterze krajoznawczym oraz dydaktycznym.

Aby wszystkie zamierzenia wychowawcze przyniosły oczekiwane rezultaty, w naszej szkole wypracowaliśmy wiele ciekawych tradycji tworzących specyfikę i niepowtarzalność tego miejsca. Tutaj uczniowie czują, że należą do określonej społeczności, która posiada swoje prawa i obowiązki.

Na każdym szczeblu nauczania staramy się wnieść coś nowego, zmodyfikować i uatrakcyjnić bieżącą pracę z uczniami, tak aby szkoła stała się organizacją żywą i stale rozwijającą się w kierunku jak najlepszego zaspokajania potrzeb naszych uczniów.

06 kwietnia 2021
Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień
27 marca 2021
Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami (zobacz rozporządzenie ministra) od
24 marca 2021
Już tylko jeden tydzień dzieli nas od wiosennej
23 marca 2021
Ruszyła 19. rekrutacja do flagowej inicjatywy Fundacji BNP
18 marca 2021
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy
12 marca 2021
Od 15 marca w naszym województwie wprowadzone zostanie
01 marca 2021
1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy
10 lutego 2021
Dobiegła końca kolejna edycja szkolnego konkursu "Mam Talent".