Dane kontaktowe

 

Szkoła Podstawowa nr 1

w Kożuchowie

ul. Chopina 11

67-120 Kożuchów 

Tel.:  +48 68 355-20-49

         +48 502-030-205

Fax.: +48 68 355-20-49 

E-mail: sp1@kozuchow.pl

NIP: 925-18-16-620

Regon: 970544944

Formularz kontaktowy

Godziny pracy

 

Sekretariat szkoły:

 

  • pon - pt: 7.00 - 15.30

 

Świetlica:

 

  • pon - pt: 7.00 - 15.00

Na skróty

 

Plan zajęć

Dziennik elektroniczny

Strefa rodzica

Strefa ucznia

Strefa nauczyciela

O Jedynce

Social Media

 

 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1

IM. BOLESŁAWA KRZYWOUSTEGO

W KOŻUCHOWIE

POZNAJMY SIĘ

Facebook

NASZE PROJEKTY, AKCJE i CERTYFIKATY

Akademia Siatkówki UKS SG Kożuchów
Projekt językowy „HAVE A LOOK AT MY LONDON LOOK”

      Nasza szkoła - Szkoła Podstawowa nr 1 w Kożuchowie - jest szkołą publiczną powstałą w roku 1945. Organem prowadzącym jest gmina Kożuchów, a nadzór pedagogiczny sprawuje Kurator Oświaty i Wychowania. Społeczność szkolna to ... uczniów klas "0"-VIII i klas III oddziałów gimnazjalnych. Są to nie tylko uczniowie z Kożuchowa, ale i innych miejscowości, które należą do naszej gminy, tj.: Bielic, Cisowa, Czciradza, Drwalewic, Dziadoszyc, Lasocina, Podbrzezia Górnego, Sokołowa, Solnik. Uczniowie uczą się w dwóch budynkach szkolnych znajdujących się przy ulicy Chopina 11. Dyrektorem szkoły od roku 20017 jest mgr Arkadiusz Sidor, a funkcje wicedyrektorów pełnią mgr Marzena Strzymińska, mgr Dorota Słowik i mgr Urszula Wilk.

     Kadrę szkoły tworzy zespół wysoko kwalifikowanych nauczycieli, przygotowanych do nowoczesnego kształcenia i chętnych do ciągłego doskonalenia kwalifikacji zawodowych. W naszej placówce uczymy, wychowujemy uczniów i zapewniamy im właściwą opiekę. Dajemy każdemu dziecku warunki niezbędne do rozwoju, przygotowując do wypełniania obowiązków społecznych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności. Każdego dnia zapewniamy wszystkim uczniom poczucie bezpieczeństwa, dobrą atmosferę oraz szansę wzbogacenia i urozmaicenia procesu edukacyjnego. Cały czas aktywnie pracujemy nad podniesieniem jakości pracy szkoły. Utrzymujemy stałe i efektywne kontakty z instytucjami, organizacjami i środowiskiem lokalnym. Cieszymy się uznaniem, jesteśmy otwarci na potrzeby środowiska lokalnego, przyjaźni dzieciom. 

   Oferujemy nie tylko doskonałe warunki do rozwijania wiedzy przewidzianej programem nauczania, ale dajemy możliwość samorealizacji i kształtowania własnych zamiłowań w wielu kołach zainteresowań. Działają następujące koła przedmiotowe: informatyczne, matematyczne, polonistyczne. Wzbogacają uczniów w wiedzę i przygotowują ich do konkursów. Zainteresowania artystyczne i sportowe dzieci mogą rozwijać także w kołach: muzycznym, plastycznym, sportowym. W celu wyrównywania wiedzy i umiejętności prowadzimy również zajęcia logopedyczne, dydaktyczno - wyrównawcze i gimnastykę korekcyjną. Organizujemy wiele imprez turystycznych i kulturalnych: wycieczki klasowe i międzyklasowe, biwaki, zabawy taneczne, konkursy, przedstawienia teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi, turnieje sportowe. Dysponujemy pracowniami komputerowymi z dostępem do Internetu, dwoma salami gimnastycznymi, boiskami do koszykówki, piłki ręcznej, piłki nożnej, bieżnią lekkoatletyczną, biblioteką i czytelnią, świetlicą, gabinetami pedagoga i psychologa. Szkolne klasy dostosowane są do nowoczesnego nauczania, na wyposażeniu wielu z nich znajdują się tablice interaktywne wraz z projektorami lub ekrany multimedialne. 

06 kwietnia 2021
Drugiego kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień
27 marca 2021
Zgodnie z najnowszymi obostrzeniami (zobacz rozporządzenie ministra) od
24 marca 2021
Już tylko jeden tydzień dzieli nas od wiosennej
23 marca 2021
Ruszyła 19. rekrutacja do flagowej inicjatywy Fundacji BNP
18 marca 2021
W ubiegłym tygodniu uczniowie klas pierwszych otrzymali dyplomy
12 marca 2021
Od 15 marca w naszym województwie wprowadzone zostanie
01 marca 2021
1 marca obchodzone jest święto państwowe – Narodowy
10 lutego 2021
Dobiegła końca kolejna edycja szkolnego konkursu "Mam Talent".