Konkurs Poezji Angielskiej

W Szkole Podstawowej nr 1 odbył się II Konkurs Recytatorski Angielskiej Poezji Dziecięcej. Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów, których przygotowywała nauczycielka języka  angielskiego mgr Anna Pich, organizatorka konkursu. Uczniowie podjęli się bardzo trudnego zadania, gdyż najpierw musieli zrozumieć treść wiersza, popracować nad wymową a następnie za pomocą własnych talentów aktorskich, kreatywności i pomysłowych rekwizytów zaprezentować wiersz w taki sposób, aby był zrozumiały nie tylko dla komisji oceniającej, ale również dla wszystkich uczestników konkursu. To było naprawdę duże wyzwanie i wymagało wysiłku, chęci i wielu ćwiczeń. Dla wszystkich była to również świetna zabawa.

Komisja konkursowa pracowała w składzie: p. mgr Magdalena Walczak – nauczyciel języka angielskiego w Samorządowym Gimnazjum w Kożuchowie, oraz p. mgr Grażyna Romanik – nauczyciel języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 1 w Kożuchowie. Komisja wyłoniła trzy pierwsze miejsca i przyznała trzy wyróżnienia osobom, które wykazały się najlepszą poprawnością językową,  wymową angielską, płynnością a także interpretacją artystyczną.

I – m-ce zajął Michał Grochowski z klasy 5a. Uczeń recytował wiersz  „I think my dad is Dracula”

II – m-ce zajęła Zuzanna Kaźmierska z klasy 5a. Uczennica recytowała wiersz „Homework o!  homework”

III – m-ce zajął Jakub Papina z klasy 6a, który recytował wiersz „I can’t get enough of this Pokmon go“

Dodatkowo komisja konkursowa wyróżniła 3 osoby. Są nimi: Leszek Romański z klasy 5b, Michał Marek z klasy 6a oraz Maja Swaryczewska z klasy 4.

Gratulujemy wszystkim talentu, wytrwałości i zdolności!

Anna Pich

16 maja 2017
Lekkoatleci nie zwalniają tempa i z każdych zawodów wracają z medalami.
13 stycznia 2021
Od poniedziałku 18 stycznia wraca nauczanie stacjonarne dla
23 grudnia 2020
Co może najbardziej ucieszyć ucznia w erze nauczania