W trosce o rozwój intelektualny i fizyczny swoich wychowanków szkoła prowadzi zajęcia dodatkowe, tzn. koła zainteresowań. Na zajęciach tych uczniowie mogą rozwijać swe zdolności, zgodnie z przejawianymi zainteresowaniami. W szkole działają następujące koła zainteresowań:

• koło żywego słowa,
  • koło matematyczne "Pitagoras",
  • koło sportowe.

KOŁO ŻYWEGO SŁOWA

Opiekunem koła jest p. Agnieszka Romańska. W zajęciach biorą udział uczniowie klas IV-VI. Poznają oni bliżej proces tworzenia, podejmują próby własnej twórczości literackiej, rozwijają indywidualne zainteresowania czytelnicze. Uczniowie są przygotowywani do konkursów, a także redagują własną gazetkę "Wieści i nowinki z Jedynki".

KOŁO MATEMATYCZNE "PITAGORAS"

Koło matematyczne prowadzone przez p. Lucynę Jasicką skupia uczniów wykazujących uzdolnienia i zainteresowania matematyczne. Celem kółka matematycznego jest poszerzanie i pogłębianie wiedzy z zakresu materiału programowego, przygotowanie uczniów naszej szkoły do konkursów matematycznych jak i rozwój zamiłowania do tej dziedziny nauk. Na zajęciach nie tylko rozwiązywane są zadania rachunkowe czy geometryczne, lecz zadania problemowe znacząco wykraczające poza program obowiązujący na etapie nauczania podstawowego. Uczniowie szukają metod rozwiązania zadań i problemów matematycznych, jak również uzasadniania lub weryfikacji hipotez określonych w zadaniu.

KOŁO SPORTOWE - SKS

Zajęcia Szkolnego Koła Sportowego umożliwiają podnoszenie sprawności fizycznej i nabywanie umiejętności z zakresu wybranej formy ruchu. Realizują zainteresowania uczniów oraz je rozbudzają, zaszczepiając potrzebę ruchu w czasie wolnym od zajęć. Angażują zarówno uczniów zdolnych, jak i słabszych, czy średnio uzdolnionych, którzy chcą się usprawniać i doskonalić swoje umiejętności. Opiekunami koła są p. Michał Walczak i p. Dariusz Kapuśniak.

08 lipca 2021
Od nowego roku szkolonego 300 zł w ramach
07 lipca 2021
Od 9 lipca w sekretariacie szkoły przy ulicy